Filozofie

M Spa je oázou klidu s holistickými lázněmi, fitness a wellness centrem, která je zaměřena na individuální potřeby našich hostů. Vaše denní pohoda je naší prioritou. Naše prostory se stávají vašimi a v obou patrech našich lázní oceníte pokojné, klidné a uvolněné prostředí. S exkluzivní lázeňskou koncepcí Pure Altitude a našimi kvalifikovanými odborníky poskytujeme jedinečné procedury a představujeme ráj relaxu přímo v centru Prahy.


Stáhnout naší brožuru

Protěž alpská: hlavní aktivní složka

Inteligence přírody je jádrem receptů

Vzhledem ke svým vzácným kosmetickým účinkům je protěž alpská hlavní složkou produktů značky Pure Altitude.

Bílý květ ledovců, který je díky své sebeobranné molekule, která mu umožňuje přežít, schopný odolat extrémnímu chladu a intenzivnímu slunečnímu světlu, dokonale ilustruje úžasnou schopnost horských rostlin přežít a vyvíjet se i v drsném prostředí.

Protěž alpská je silným přirozeným ochráncem proti vnějšímu stresu a známkám stárnutí kůže.


Organický růst

Protěž alpská používaná v produktech Pure Altitude roste v rámci programu záchrany horských rostlin ve vysokohorské oblasti Valais (Švýcarsko). Rostliny jsou sklízeny na konci jara. Po usušení je z rostliny extrahován vzácný elixír, který bude začleněn do složení všech produktů Pure Altitude. Na konci zjistíme ekvivalent extraktu protěže alpské na každá kelímek!

NAŠE ČISTÉ AKTIVNÍ SLOŽKY

Pojďme se podívat na přírodní aktivní složky a horské rostliny, jejichž mnohé účinky dodávají produktům Pure Altitude jejich jedinečné vlastnosti...


Užijte si procházku mezi alpskými poli...

A - Vše co potřebujete je příroda

Mandle

 

Aloe Vera

 

Meruňka

 

Arnica

 

Pelyněk

 

B - buďte sami sebou

 

Bříza

 

Černý rybíz

 

Borůvky

 

Brutnák lékařský

Janovec metlatý

 

 

Komule

 

Toten lékařský

       

C - Vytvořte tajnou zahradu

 

Měsíček

 

Ostružiník moruška

 

Brusinky

     

D - Snění o horách

 

Sedmikráska

Smetánka lékařská

       

E - Protěž navždy

Protěž alpská

Třapatka

       

F - Pocit svobody

 

Kapradina

         

G - Sejít z vyšlapané stezky

Hořec

Ženšen

Hroznové víno

Vinná réva

   

H - Výšlapy po nových cestách

Hloh

Lískový ořech

Přeslička

     

I - Miluji květiny

 

Všedobr horský

         

J - Doušek čerstvého vzduchu

 

Jojoba kalifornská

 

Jalovec

 

 

     

L - Smích je ten nejlepší lék

 

Meduňka lékařská

 

Lékořice

       

M - Horská léčba

 

Maca

 

Majoránka

 

Sléz

Ostropestřec mariánský

   

 

Máta

Růže pižmová

       

N - Přirozeně krásné

Narcis

         

O - V divočině

Olivy  

Oves

       

P - Hýčkání pokožky

 

Švestka

         

R - Dosáhnout až do výšin krásy

 

Maliny

Růže

 

Šípky

     

S - Plavání v nádrži štěstí

 

Borovice lesní

 

Rakytník

Sezam

 

Máslovník africký

Jeřáb oskeruše

 

 

Třezalka tečkovaná

 

Slunečnice

       

 V - Podívejte se na úžasnou vyhlídku

     

 

Kozlík lékařský

         

W - Bílé jako sníh

Pšenice

         

MANDLE

VLASTNOSTI: zvláčňující a hydratační

Sladký mandlový olej najdete v:

Nádherné narůžověle bílé květy mandlovníku, symboly panenství, jsou prvními květy, které se na konci zimy i přes zimní mrazíky objevují na ovocných stromech. Uvnitř tohoto ovoce se nachází mandle. Výtažek poskytuje velmi výživný a světle žlutý zvláčňující olej.

ALOE VERA

Rostlinu aloe vera poznáte podle jejích ostnatých listů a žlutých nebo oranžových květů tvořících hroty. Aloe vera, která se používá již déle než 5 000 let, má mnoho vlastností, mezi něž patří i uzdravování a boj se stárnutím.

Navíc má nesporné hydratační vlastnosti: podporuje pokožku v tom, aby se sama hydratovala, odstraňuje odumřelé kožní buňky a snadno proniká do pokožky.

MERUŇKA

VLASTNOSTI: regenerační a hydratační

Meruňkový olej najdete v:

Meruňka, která byla déle než 2 000 let kultivovaná v Číně, se hedvábnou stezkou dostala na Blízký východ. Meruňka je prvním stromem, který v zahradách začne kvést, a její anglický název pochází z výrazu precocity (praecoquum v latině znamená „raný“).

Meruňkový olej, který se z jader získává lisováním za studena, je bohatý na olejnaté kyseliny a vitaminy A a E. Je výživný a zvláčňující, dodává také lesk a tón všem typům pleti. Pomáhá také oddálit účinek stárnutí pleti.

ARNICA

Arnika je vytrvalá bylina z čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae), nejčastěji ji najdete na horských pastvinách. V lékařství se používá pro své analgetické a protizánětlivé účinky.

Arnika má také zklidňující a regenerační účinky. Její výtažky mohou být součástí všech typů péče o suchou, poškozenou nebo stárnoucí pokožku.

PELYNĚK

VLASTNOSTI: Proti volným radikálům

Pelyněk najdete v komplexu alpských bylin Trio LiftAlpes:

Pelyněk je bylina z čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae).

Malé rostliny pelyňku nejčastěji najdeme v horských oblastech. Tato alpská rostlina je používána v kosmetickém průmyslu pro svou příjemnou vůni a svůj účinek proti volným radikálům.

BŘÍZA

Bříza, nebo-li strom moudrosti, obvykle roste na chudé a často křemité půdě v nadmořských výškách až 2 000 m a také v arktických oblastech. Průsvitná chladná a příjemná míza je bohatá na minerály a neutrální cukr, jako je glukóza, což zajišťuje hydratační účinek.

ČERNÝ RYBÍZ

Černý rybíz pochází z Evropy a planě roste v horských a chladných oblastech. Černý rybíz tvoří malé černé bobule, které mají velmi zajímavé léčivé účinky.

BORŮVKY

Borůvka roste na malých keřících, které jsou běžné v lesích horských oblastí. Zatímco borůvkové bobule mají schopnost zlepšit noční vidění, kořeny a listy obsahují adstringentní a dezinfekční látky.

Díky svým revitalizačním a exfoliačním vlastnostem dodávají borůvky matné a unavené pokožce lesk.
Kromě toho mají listy borůvčí silné antioxidační účinky. Mohou být také součástí produktů proti zarudnutí.

BRUTNÁK LÉKAŘSKÝ

VLASTNOSTI: regenerační a restrukturalizační

Olej z brutnáku lékařského najdete v:

Brutnák lékařský, který pochází ze středomořských oblastí, je jednoletá bylina, který se vyznačuje svými krásnými hvězdně modrými květy.
Díky svému obsahu kyseliny tříslové (taninu) má brutnák lékařský adstringentní účinky.
Olej z brutnáku lékařského je také velmi účinný proti stárnutí kůže.

JAKOVEC METLATÝ

VLASTNOSTI: tonikum

Výtažek z janovce metlatého najdete v:

Janovec metlatý pocházející z Malé Asie a Středomoří existuje v mnoha variantách a lze jej rozeznat podle jeho květů, které vypadají jako motýl. Vlastnosti janovce metlatého jsou známy od roku 1700, kdy sloužilo jako lék k boji proti zadržování chloridů. Dnes je janovec metlatý používaný pro své povzbuzující účinky.

KOMULE

VLASTNOSTI: ochranné a protizánětlivé

Komuli najdete v komplexu alpských bylin Trio LiftAlpes:

Komule, která pochází z Himálají, zahrnuje stovky druhů. Je známá svými trsy fialově růžových květů, které lákají motýly, proto se jí přezdívá „motýlí keř“.

V Číně se již dlouho používá pro své léčivé účinky, kterých dosahuje prostřednictvím svých nápravných iridoidních látek.

TOTEN LÉKAŘSKÝ

VLASTNOSTI: svíravé účinky

Výtažek z totenu lékařského najdete v:

Pochází z Evropy a svůj anglický název burnet získal z latiny, kde doslova znamená „vstřebávající krev“. Několik čínských studií prokázalo, že toten lékařský má výjimečné kosmetické účinky: působí proti stárnutí, je protizánětlivý a má svíravé účinky.

MĚSÍČEK

VLASTNOSTI: zklidňující

Výtažek z měsíčku najdete v:

Světle žluté květy měsíčku se na noc zavírají a otevírají se, když je slunce vysoko na obloze. Proto je tato rostlina také nazývána „marigold“ z latinského solsequia: „jdoucí za sluncem“.

Měsíček je používán pro zklidnění bolesti při popáleninách.

OSTRUŽINÍK MORUŠKA

VLASTNOSTI: antioxidant a proti stárnutí

Ostružiník moruška najdete ve výtažku divokých bobulí Cryo:

Ostružiník moruška patří do čeledi růžovitých (Rosaceae). Vzhledem k tomu, že se jedná o typické ovoce severských zemí, je jeho vyobrazení na finské dvoueurové minci.

Vzácný olej těchto krásných bobulí s jasnými barvami je bohatý na gamma tokotrienol a esenciální mastné kyseliny (omega 3 a 6) známé pro své antioxidační účinky a účinky proti stárnutí.

BRUSINKY

VLASTNOSTI: antioxidační

Výtažek z brusinek najdete v:

Arktická brusinka je plíživý polokeř vysoký od 10 do 30 cm. Roste v otevřených lesích a na loukách v alpských oblastech v nadmořské výšce až 3000 m.

Lze ji nalézt v severských oblastech, ale také ve Francii, kde se běžně nachází v alpách. Brusinky obsahují různé typy flavonoidů, silných antioxidantů, které pomáhají neutralizovat volné tělesné radikály a tím bojovat proti stárnutí.

SEDMIKRÁSKA

VLASTNOSTI: regenerační

Výtažek ze sedmikrásky najdete v:

Sedmikráska je velmi běžná na loukách a pastvinách a lze ji poznat podle jejích narůžověle bílých okvětních lístků a žlutého středu. Sedmikrásky mají rády pěkné počasí: okvětí se na noc zavírá a otevře se až začne slunce opět svítit.

V produktech Pure Altitude jsou především oceňovány její adstringentní a změkčující účinky.

SMETÁNKA LÉKAŘSKÁ

VLASTNOSTI: antioxidační

Smetánku lékařskou najdete v:

Anglický název dandelion ve francouzštině doslova znamená „lví zub“, což souvisí se zakřiveným a zoubkovaným tvarem jejích listů. Bylina roste divoce v mírném podnebí.

Kolem roku 1 000 našeho letopočtu arabští lékaři již ve svých spisech zmínili léčivé vlastnosti této rostliny. Je bohatá na minerály a vitamíny, různé studie potvrdily její antioxidační, protirakovinné a antidiabetické vlastnosti.

Protěž alpská: hlavní aktivní složka

Inteligence přírody je jádrem receptů

Vzhledem ke svým vzácným kosmetickým účinkům je protěž alpská hlavní složkou produktů značky Pure Altitude.

Bílý květ ledovců, který je díky své sebeobranné molekule, která mu umožňuje přežít, schopný odolat extrémnímu chladu a intenzivnímu slunečnímu světlu, dokonale ilustruje úžasnou schopnost horských rostlin přežít a vyvíjet se i v drsném prostředí.

Protěž alpská je silným přirozeným ochráncem proti vnějšímu stresu a známkám stárnutí kůže.

Organický růst

Protěž alpská používaná v produktech Pure Altitude roste v rámci programu záchrany horských rostlin ve vysokohorské oblasti Valais (Švýcarsko). Rostliny jsou sklízeny na konci jara. Po usušení je z rostliny extrahován vzácný elixír, který bude začleněn do složení všech produktů Pure Altitude. Na konci zjistíme ekvivalent extraktu protěže alpské na každá kelímek!

TŘAPATKA

Třapatka, která pochází ze Severní Ameriky, je jeden metr vysoká rostlina se žlutými nebo růžovými květy. Používali ji už američtí indiáni, tato rostlina léčí rány a zklidňuje záněty kůže.

KAPRADINA

VLASTNOSTI: lifting

Novozélandskou kapradinu najdete v komplexu LIFTESSENCE™:

Kapradina, které je státním symbolem Nového Zélandu, má mnoho druhů. Kapradiny jsou známé pro své schopnosti posílit, vyrovnat a natáhnout kůži a redukovat vrásky. Najdete ji v komplexu LIFTESSENCE™ řady LIFTAlpes.

HOŘEC

Hořec žlutá se nejčastěji nachází na horských pastvinách. Tato vytrvalá bylina může dosáhnout výšky až 1 metru. Svůj anglický gentian získal po Gentiovi, králi Ilýrie (dřívější Jugoslávie), který se díky této rostlině uzdravil. Výtažek z hořce se získává z jeho kořenů a má mnoho účinků: hydratační, zklidňující, tonikum a čisticí.

ŽENŠEN

VLASTNOSTI: tonikum a proti stárnutí

Kořen ženšenu najdete v:

Ženšen je nejstarší a nejznámější asijskou léčivou rostlinou. Součástí tradičního čínského lékopisu je více než 2 000 let.

Tato božská bylina je ceněna i v Americe a Evropě pro své obecné tonické a povzbuzující účinky na organismus, a to pro fyzickou i duševní výkonnost.

Ženšen, který je bohatý na polysacharidy, má zvlhčující a zvláčňující účinky.

Mezi jeho další účinky patří regenerace, výživa a dodávání minerálů.

HROZNOVÉ VÍNO

VLASTNOSTI: dodávání energie a proti stárnutí

Semena hroznového vína najdete v:

Výtažek ze semen hroznového vína, která jsou bohatá na vitamíny a minerály, mají schopnost posílit ochranu kůže a také bojovat proti příčinám stárnutí – volným radikálům.

VINNÁ RÉVA

VLASTNOSTI: tonikum

Listy hroznového vína najdete v:

Vinná réva, která pochází z jižní Evropy a Blízkého východu, preferuje jílovitou půdu bohatou na oxid křemičitý a vyžaduje hodně slunce. Kombinace tři druhy flavonoidů včetně oligomerních proanthokyanidinů, které mají vliv na pružnost cév. Vinná réva je známá pro své povzbuzující účinky.

HLOH

VLASTNOSTI: relaxační

Listy hlohu najdete v:

Hloh je trnitý keř nalézající se na severní polokouli. Hloh je díky svému obsahu flavonoidů, sterolů a triterpenů používán pro zklidnění bušení srdce, snížení stresu a prodloužení spánku.

LÍSKOVÝ OŘECH

Lískové ořechy jsou olejnaté plody, které obsahují nejvyšší obsah tuku. Olej z lískových ořechů se získává lisováním za studena. Je bohatý na vitamin E a kyselinu olejová, má antioxidační a zvláčňující vlastnosti. Olej je velmi suchý, proniká hluboko do kůže a pomáhá ji zvláčňovat, díky čemuž je pružnější.

PŘESLIČKA

VLASTNOSTI: protizánětlivé

Přesličku najdete v:

Přeslička je rostlina, jejíž původ sahá až do prehistorie. Léčivé vlastnosti jsou připisovány zeleným stonkům. Díky svému bohatému obsahu oxidu křemičitého se používá k léčbě ran a usnadnění uzdravení.

VŠEDOBR HORSKÝ

VLASTNOSTI: regenerační a ozdravující

Objevte všedobr lékařský v komplexu alpských rostlin Trio LIFTAlpes:

Všedobr horský, kterému se ve švýcarském Valais říká „královna rostlin“, je rostlina rostoucí v nadmořských výškách mezi 1 400 metrů a 2 800 metrů. Pro své alpské protizánětlivé a regenerační vlastnosti se používá v tradiční medicíně.

Všedobr horský najdete v komplexu alpských rostlin Trio LIFTAlpes.

JOJOBA KALIFORNSKÁ

Jojoba kalifornská, která pochází z Arizony a Mexika, se pěstuje pro svůj vosk (běžně nazývaný olej z jojoby), který je obsažen v semenech.

Tento olej se používá hlavně v kosmetice: snadno proniká do pokožky a zanechává ji hebkou a nemastnou.

JALOVEC

VLASTNOSTI: tonikum

Bobule jalovce najdete v:

Využití jalovce sahá až do starověkého Egypta. Dnes jsou bobule jalovce známé pro své antiseptické vlastnostmi a jako tonikum.

MEDUŇKA LÉKAŘSKÁ

VLASTNOSTI: zklidňující a relaxační

Listy meduňky lékařské najdete v:

Meduňku lékařskou poznáte podle malých, oválných lístků se zoubky. Lístky meduňky lékařské po zmáčknutí vylučují sladkou a citronovou vůni.

Často se používá pro své uklidňující a relaxační účinky.

LÉKOŘICE

VLASTNOSTI: zklidňující

Výtažek z lékořice najdete v:

Lékořice, která se sbírá již od starověku, potřebuje vlhkou půdu a teplé klima. Nejčastěji ji lze nalézt v oblasti Středomoří. Je známá pro velký počet příznivých účinků, její listy jsou silným antioxidantem. Kyselina glycyrrhetinová (výtažek z lékořice) se používá pro redukci zarudnutí a svědění.

MACA

Maca, která se pěstuje v peruánských Andách ve výškách mezi 3 500–4 200 m, je jednou z mála rostlin, které mohou přežít v extrémních klimatických podmínkách, které ve vysokohorských Andách panují: slunce a vysoké teploty během dne, mráz a silní větry v noci. Hlízy rostliny maca, které se také říká „peruánský ženšen“, jsou známé svým tonickým účinkem.

MAJORÁNKA

VLASTNOSTI: relaxační

Majoránku najdete v:

Majoránka pochází z oblasti Středomoří (Kypr a Turecko). Od starověku byla kultivována po celé Evropě. Majoránka je zahřívající a relaxační bylina a je známá pro své antiseptické vlastnosti.

SLÉZ

VLASTNOSTI: zklidňující

Výtažek ze slézu najdete v:

Dvouletá rostlina s purpurově růžovými květy, které jsou fialově žilkované, se používá v alternativní medicíně pro své zklidňující účinky.

OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ

VLASTNOSTI: zvlhčující

Výtažek z ostropestřce mariánského najdete v:

Tato rostlina, která je velmi rozšířená v oblasti Středozemního moře, je rozpoznatelná svým bílým žebrováním a červeno-fialovými květy, které kvetou od června do srpna. Ostropestřec mariánský, který byl znám již ve starověku, má mnoho farmaceuticky užitečných vlastností. V kosmetickém průmyslu se ostropestřec mariánský používá pro své zvlhčující vlastnosti. Je také velmi účinný při snižování zarudnutí obličeje.

MÁTA

VLASTNOSTI: povzbuzující a tonikum

Listy máty najdete v:

Máta, která je jednou z nejznámějších bylin, má minimálně třicet druhů. Všechny se vyznačují svou příjemnou a čerstvou vůní, která pochází z mentolu. Máta peprná je druh, který se v kosmetice používá nejvíce. Máta působí jako tonikum a má čisticí vlastnosti.

RŮŽE PIŽMOVÁ

Růže pižmová, která patří do čeledi planých růží, divoce roste v Chile a Andách. Olej, který se ze semen získává lisováním za studena, obsahuje velmi vysoký podíl polynenasycených mastných kyselin, které mají vliv na regeneraci buněk. Tento olej je známý pro své regenerační vlastnosti a může účinně bojovat proti známkám stárnutí kůže.

NARCIS

Výtažek z narcisu najdete v:

Krása těchto rostlin je velmi ceněná. Kvete od března do června. Podle druhů jsou květy bílé nebo žluté.

OLIVY

VLASTNOSTI: zvlhčující

Olivový olej najdete v:

Olivový olej, který je původem z oblasti Středomoří, má vlastnosti, jež jsou známé již od starověku. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi měkké zvláčňovadlo, vstřebává se tento olej snadno do pokožky a je skvěle tolerován očima a kůží.

OVES

VLASTNOSTI: zklidňující

Ovesné vločky najdete v:

Oves je půlroční rostlina (v zimě a na jaře), která je pěstována jako obilovina. V produktech Pure Altitude se používá pro své zklidňující účinky.

ŠVESTKA

Švestka, která byla z Číny dovezena po hedvábné stezce, byla kultivována na svazích Garonne v době vlády Galů. Rostlinný olej ze švestek, který je skutečně hebkou a chutnou perlou, se získává lisováním švestkových jader. Tento olej začal být studován teprve nedávno a je pro péči o kůži velmi zajímavý. Tento zklidňující olej, který je bohatý na vitamin E, je známý pro své antioxidační vlastnosti a ochranu kůže proti stárnutí.

MALINY

Maliny, které jsou rozšířená po celé Evropě a Severní Americe, jsou bohaté na antioxidanty a vitamín E. Olej, který se získává ze semen plodů, je bohatý na esenciální mastné kyseliny a zvláčňující a zklidňující vlastnosti. Stále více je uznáván pro své hydratační, regenerační a restrukturalizační vlastnosti.

RŮŽE

VLASTNOSTI: tonikum

Růži najdete v:

Růže, která je nazývána„Královnou květin“, je charakterizována mnoha okvětními lístky, které jí propůjčují její výrazný tvar. Představuje mnoho symbolů, je ceněna pro svou jemnou vůni a zejména její okvětní lístky se používají v kosmetice pro své adstringentní vlastnosti, jako tonikum a projímadlo.

ŠÍPKY

VLASTNOSTI: tonikum a očista

Olej ze šípků najdete v:

Šípek je červené lůžko obsahující divokou růži a ovocné růže. Šípek, který je velmi bohatý na vitamin C (20krát více než pomeranče), je ceněn pro své adstringentní vlastnosti. Jako tonikum a díky svým exfoliačním vlastnostem rozjasňuje dužnina šípku matnou a unavenou pleť.

BOROVICE LESNÍ

VLASTNOSTI: revitalizační

Borovici lesní najdete v:

Borovice lesní, strom čeledi Pinaceae, se přirozeně vyskytuje na většině mírné a boreální Evropy a na východní Sibiři. V Německu jsou silně zakotveny tradiční léčebné koupele. Před několika sty lety doktor Kneipp její vliv značně posílil. Borovice se začala těšit vynikající pověsti v oblasti léčby různých nervových a neuralgických a revmatických potíží.

RAKYTNÍK

VLASTNOSTI: zklidňující

Šťávu z rakytníku najdete v:

Rakytník, který pochází z horských oblastí, je byl po více než 1 000 let používán v tibetské medicíně k léčbě popálenin a kožních poranění. je bohatý na vitamin C, stimuluje tělesné obranné mechanizmy a pomáhá snižovat kožní reakce.

SEZAM

Sezam, který je v Indii považován za symbol nesmrtelnosti, je olejnatá rostlina, jejíž semena jsou bohatá na antioxidanty a vápník. Sezamový olej je vynikající změkčovadlo, které zjemňuje a zklidňuje pokožku.

MÁSLOVNÍK AFRICKÝ

Anglický název Shea pochází z jazyka Wolof. Strom najdeme na afrických savanách, kde je považován za posvátný. Plody máslovníku jsou sklízen od poloviny června do poloviny září a vyrábí se z nich máslo. To je díky svým vyživovacím a regeneračním účinkům používáno v kosmetice.

JEŘÁB OSKERUŠE

VLASTNOSTI: stimulační

Jeřáb oskeruše najdete v:

Jeřáb oskeruše, který pochází ze Středomoří, je strom čeledi Rosaceae. Plodem oskeruše je malvice. Tento strom je stále vzácnější, jeho jméno bylo ve Švýcarsku a Rakousku zapsáno na seznam ohrožených druhů. Jeřáb oskeruše je známý pro své detoxikační a regulační účinky.

TŘEZALKA TEČKOVANÁ

VLASTNOSTI: zklidňující

Listy třezalky tečkované najdete v:

Třezalka tečkovaná je pojmenována podle svých listů. Zdají se být průhledné, ve skutečnosti působí dojmem, že je na nich velké množství drobných perforací. Třezalka tečkovaná se jako lék používá více než 2 400 let, obsahuje hypericin, což je aktivní složka známá pro své protizánětlivý, léčivý a analgetický červený pigment.

SLUNEČNICE

VLASTNOSTI: vyživující a zvlhčující

Slunečnicový olej najdete v:

Slunečnice, která pochází ze Severní Ameriky, si propůjčila své jméno z italského Girasole (která se otáčí se sluncem). Tato rostlina je široce pěstována pro svá semena. Extrahovaný olej je mezi rostlinnými oleji jeden z nejbohatších na esenciální mastné kyseliny. Je bohatý na omega-6 mastné kyseliny a vitamin E a je široce využíván v kosmetice pro své vyživující, hydratační a regenerační vlastnosti.

KOZLÍK LÉKAŘSKÝ

VLASTNOSTI: relaxační

Kozlík lékařský najdete v:

Je běžný v celé Evropě, jeho latinský název Valere znamená „dobrý pocit“. Už Hippokratés jej předepisoval k prodloužení spánku a snížení úzkosti. Je ceněn pro velký počet příznivých účinků: kozlík lékařský se běžně používá v kosmetice pro své relaxační, zklidňující a zvláčňující vlastnosti.

PŠENICE

VLASTNOSTI: vyživující a proti stárnutí

Olej z pšeničných klíčků najdete v:

Pšeničné klíčky, které jsou bohaté na vitaminy B, jsou částí pšenice (Triticum vulgaris), která obsahuje zárodek budoucí rostliny. Olej z pšeničných klíčků obsahuje vitamín E s antioxidačním účinkem a ochranou buněk před útoky volných radikálů zabraňuje předčasnému stárnutí kůže.

Napište nám